2012. szeptember 2., vasárnap

Geszti Péter önéletrajz


1964. május 9-én született.
1983 - dalszövegíró - különböző magyar pop/rock együtteseknek (Első Emelet, Azok a fiúk, Szulák Andrea) valamint filmekhez ír dalokat. ( A miniszter félrelép, Üvegtigris, Az utolsó blues) 1987- Rockstúdió Az MTV heti popkultúrális műsorának vezetője.
1985 - Kozmofilm – reklám szövegíró
1985 – 1989 ELTE Tanárképző Főiskola, Budapest. 1989-ben diplomázik történelem és magyar irodalom szakon.
1988 - DJ és producer, Danubius Rádió. Slágerlisták, kívánságműsorok és élő zenei közvetítések a legnagyobb országos kereskedelmi rádióadón. A Kalózok c. film társforgatókönyv írója. A film elnyeri az év legnézettebb magyar filmjének járó ORTT díjat.
1998- 2000 „Jazz+Az” dalszövegíró, énekes-rapper. A Dés Lászlóval létrehozott újabb sikercsapat a Kalózok c. filmben született meg, s a vászonról lelépve két év alatt két nagylemezzel és számos koncerttel bizonyította: a magyar popzenében létezik másféle siker is mint a playback sztároké.
1989 - "ÁSZ" – műsorvezető, riporter. Tizenéveseknek szóló műsor, melyben kiemelkedő tehetségű, extrém hobbikat űző, kiugró teljesítményeket felmutató fiatalok vonulnak fel. Több mint hatvan élő közvetítés az ország különböző városából.
1989 - Akció Reklámügynökség – kreatív igazgató. A teljes körű reklámszolgáltatást végző reklámügynökségen eleinte mint szövegíró, később kreatív igazgató. Az ügynökség ügyfelei: Westel RT, SEAT, Agip, Pepsi Cola, CIB bank, Antenna Hungária, RTL Klub, Danubius Rádió, Plussz, OTP, T Mobil. Stb. A legsikeresebb teljes egészében magyar tulajdonú reklámügynökség.
1992 - "Megáll az ész" – műsorvezető-riporter: Havonta jelentkező műsor, mely különleges személyiségeket és azok nem mindennapi tetteit mutatja be.
1992 – 1994 "Rapülők" dalszövegíró, énekes-rapper.  A rendkívül sikeres rap együttes lemezei 10 évre visszamenőleg a legnagyobb példányszámban keltek el. A búcsúkoncertek után a zenekar kölcsönös megegyezéssel feloszlott.
1994 "Mozart Televízió" – producer: Klasszikus komoly zenét (Mozart, Beethoven, stb.) a fiatalok körében népszerűsítő sorozat, mely hangvétele és formavilága segítségével könnyen jut el az új generációhoz.
1996 "A dzsungel könyve" dalszövegíró. A Dés László zenéjére írt musical átütő sikerét jelzi, hogy az előadás dalait tartalmazó lemez aranylemez lett.
2000. ARC – az ARC kultúr menedzsment alapítója és producere. Az azóta minden évben megrendezésre kerülő ARC óriásplakátkiállítás megmozgatja a vizuális kultúra határterületeivel foglalkozó képzőművészeket és reklámköröket. A rendezvénysorozat Budapest újabb kora őszi fesztiváljává avanzsál. Public Art tevékenysége ma már meghatározó Budapest kulturális életében. Társadalmi célú kommunikációi közül kiemelkedő a 2003. roma Mikulás kampány.
2001 "Gesztiméter” – műsorvezető: Kísérlet egy magyar fejlesztésű kvízshow létrehozására, melynek során élő adásban ismertük meg az ország véleményét könnyed és fajsúlyos kérdésekben.
Díjak:
A Magyar Televízió nívódíja - 1994
Mahasz Aranyzsiráf díjak - 1993, 1994
Déri díj - 1995
Huszka Jenő díj – 1994
Arany Penge díjak
Magyar Köztársaság Lovagkeresztje 2005



Forrás )

Malek Miklós önéletrajz



Malek Miklós mondta magáról:

(1975.április 15.-én született Budapesten. Édesapja Malek Miklós, Erkel Ferenc díjas karmester,zeneszerző, édesanyja Toldy Mária énekesnő,énektanár. Nővére Malek Andrea EMeRTon díjas színésznő, énekesnő.)

A magyar közönség leginkább úgy ismer, mint “a mentor az X-Faktorból”. Ha megkérdeznek, azt válaszolom, hogy zenei producer és dalszerző vagyok, de van aki hangszerelőként, zongoristaként vagy hangmérnökként tart számon. Mindegy, hogy épp a zene melyik részével foglalkozom, a lényeg az, hogy a munkám eredménye elvarázsolja a hallgatóságot, hiszen én is emiatt a varázslat miatt lettem az, aki vagyok.

Általános iskolás voltam, amikor valamilyen véletlen folytán beválogattak egy tévés gyereksorozatba. A színészi teljesítményem nem hagyott mély nyomot az emberekben, viszont lehetőséget kaptam arra, hogy zenét írjak néhány epizódhoz. Emlékszem, milyen nagy izgalommal vártam, hogy a TV-ből felcsendüljenek az első szerzeményeim, mégis valamiért elégedetlen voltam az eredménnyel. Persze ez nem csoda, hiszen a szüleim már kiskoromban megfertőztek az akkori amerikai
könnyűzenével.: jazz, r&b, pop, rock és musical egyaránt szólt a családi házban, ahol ritkán volt csend. Talán ez volt az egyik oka annak, hogy a komolyzenét nem vettem túl komolyan. A napi előírt zongora gyakorlás helyett inkább a saját zenei ötleteimet csiszolgattam és próbáltam lejátszani az aktuális kedvenceimet. A klasszikus zongora és zeneszerzés tanszak mellett az éjszakákat rendszerint zenei súdiókban töltöttem, gyakran hajnalig dolgozva azon, hogy valóra váltsam egy-egy zenei elképzelésemet. Mindent elvállaltam, hogy a lehető legtöbb tapasztalatra tegyek szert. Dolgoztam énekesként, hangszerelőként, hangmérnökként, színházi zongoristaként és zenei producerként is. Hamarosan jónéhány sláger is bizonyította, hogy jó úton járok, és végül valahogy nemcsak a Bartók Béla Konzervatóriumot végeztem el, de még a Zeneakadémiát is - köszönhetően olyan megértő és fantasztikus tanároknak mint Jandó Jenő.

A friss diploma és a féltucat arany és platinalemez után, a bostoni Berklee College of Music felé vettem az irányt, hogy tovább folytassam a tanulmányait - ezúttal énekes és zenei producer szakon. Ám New York vonzereje túl erősnek bizonyult, úgyhogy az 1999-es év őszén úgy döntöttem, hogy a mindig éber városban próbálok szerencsét. Ettől a ponttól kezdve felgyorsultak az események. Fél éven belül leszerződtetett az egyik legsikeresebb zeneműkiadó cég mint zeneszerzőt és akkor úgy éreztem, hogy megfogtam az Isten lábát.

Persze, mint később kiderült, ott még nem fogtam meg, de számos hullámvölgy és hegy után ma már több mint 15 millió eladott lemezen szerepelnek a munkáim. Anastacia, Jennifer Lopez, Tarkan, Faith Evans, Dream, Jessica Andrews, M2M, Marion Raven és Donna Summer csak néhány név azok közül a világhírű előadók közül akiknek a lemezein közreműködthettem. A dalaim és hangszereléseim olyan filmekben és TV sorozatokban csendültek fel mint a Jóbarátok (Friends), Bájkeverő (Bedazzled) vagy a Pillangó-hatás 3 (Butterfly Effect 3). Közben a Magyar zenei életet sem hanyagoltam el: Zséda, Lola, Csonka András (“Ding-Dong”), és a Cotton Club Singers lemezein közreműködtem valamint a Macskafogó 2 főcímdalát énekeltem. A 2010-es év egyik legnagyobb slágerének, Varga Viktor “Lehet zöld az ég” című dalának a zenei producere és hangszerelője voltam. 6 év New York után a napos Kaliforniába költöztem a “zene-biznisz” szeszélyes időjárását követve. Legutóbbi munkáim közé tartozik a 2011-es megjelenésű Yanni “Truth of Touch” című lemez, amelyre öt dalt írtam a rendkívül sikeres Görög-Amerikai new age sztárral.

A könnyűzenét sosem vettem könnyedén. Mindig azok a részletek érdekeltek, amelyeknek általában nem tulajdonítunk különösebb jelentőséget. Azok az apróságok amelyek egy dalt olyan világslágerré változtathatnak mint például Jennifer Lopez “Love Don’t Cost A Thing” című száma, amelyen nemcsak hangszerelőként, hanem zenészként is dolgozhattam. Ez a dal 16 országban volt egyszerre a slágerlisták élén, ami azért is fontos, mert annak idején mindent feladtam azért, hogy Amerikában bebizonyítsam; senkiből valaki tudok lenni a saját erőmből. Talán túl melodramatikusnak tűnhet ez a cél, de aki Toldy Mária legendás énekesnő és a méltán elismert Malek “szintén” Miklós és “szintén” zeneszerző fiaként látja meg a napvilágot, a nővére pedig Malek Andrea, annak van mit bizonyítania!


Forrás )

Eddig szerepeltek

Eddig szerepeltek:




Balassa Levente 
Letöltés Megtekintés









Baranyi Katalin
Letöltés Megtekintés









Barkó Nóra
Letöltés Megtekintés



Barna Gergely
Letöltés Megtekintés





Boda Ákos
Letöltés Megtekintés







Boytones
Letöltés Megtekintés









Csobot Adél
Letöltés  Megtekintés









Dr. Bálint Ilona
Letöltés Megtekintés









Feltein Attila
Letöltés Megtekintés



Illés Dóra









Haraszti Mátyás








Johnny Dee







Kátai Máté, Arustei Andrea, Kátai Krisztián









Kocsis Enikő










Kvaka Andrea









Nagy Edina









P.J.Z









Péter Attila








Pukler Zoltán









Rábai Krisztina




Sárközi Alexandra









Silaghi Bettina








Szalai Virág










Szarvas Balázs








Szemerics Ádám






Tankovits Attila









Tomor György








Toriay Tihamér László









Tóth Viktor










Tripolszky Anna



Zámbó Krisztián





Keresztes Ildikó önéletrajz.


Keresztes Ildikó életrajza


Született: Ezerkilencszáznagyonrégen augusztus 8-án, Marosvásárhely
Családi állapota: Házas (Kicska László-Edda művek)
Iskolák:
Testnevelési Egyetem
OSZK és ORI vizsga, Színész 1. minősítés
Zenekarok:
Ungár zenekar, Rózsaszín Bombázók, Kormorán, Keresztanya, Jeff Porcaro emlékzenekar, Janis Joplin emlékzenekar, East, Omega, Keresztes Ildikó Band.
Több mint 50 lemezen közreműködtem, ebből 25 arany, és néhány platina.
Díjak:
1988 Interpop fesztivál Síófok-Rózsaszín Bombázókkal különdíj
1989 Nemzetközi dalfesztivál Rostock (NDK) előadói díj
1989 Nemzetközi dalfesztivál Ulanbator (Mongólia) II.díj
1992 Egri dalfesztivál-duett Forgách Péterrel III.díj
1997 Az év musical énekesnője-eMeRTon díj
1999 Az év énekesnője-eMeRTon díj
2001 ARTISJUS díj-musical kategória
2002 Arany Zsiráf-díj-jelölés – Az év hazai rock albuma (Nekem más kell)
2006 VOX-CAR díj-legjobb filmbetét dalért a „Csak szex és más semmi” című filmben.
2011 Fonogram- díj-jelölés – Az év hazai klasszikus pop-rock albuma (Csak játszom)
Szóló stúdióalbumok:
1999 Nem tudod elvenni a kedvem...
2001 Nekem más kell
2008 Minden, ami szép volt (aranylemez)
2010 Csak játszom (aranylemez)
2011 A démon, aki bennem van
Slágerek:
1999 Nem a miénk az ég
2000 A csönd éve (duett Balázs Fecóval)
2005 Boldogság, gyere haza
2007 Legyen most más
2008 Valahol egy lány
2010 Csak a miénk
2011 A nevem
Filmek:
1994 Kis Romulusz
1996 Neonrománc
2007 56 csepp vér
Filmzenék:
1994 Szerelemből szerelembe
2005 Csak szex és más semmi
2005 Le a fejjel!
2007 Lora
2009 Utolsó jelentés Annáról
Színházi szerepek:
A költő visszatér, István a király, 56 csepp vér, Ábrahám és Izsák, A kölyök, Sakk, Irma te édes, Mirandolina, te drága, Mindhalálig Beatles, Orfeusz az alvilágban, Kabaré, És te szépségem, igen-igen, te, Casting, Chicago, Ábel, A tenger szerelmesei, Apácák, A csúnya lány, Cseresznyéskert, A muzsika hangja, A szabin nők elrablása, Nyolc nő, La Mancha lovagja, Doktor úr, Az ifjúság édes madara, A 3 testőr, Liliomfi, Montmartrei ibolya, Szívecskéim, Légy jó mindhalálig, A kaktusz virága, A régi nyár, Popshow stb.
2006-Örökös tag-soproni Petőfi Színház
Magamról...
Nagyon nehéz magammal, hahaha... Az életem olyan mint egy hullámvasút, csak fent és lent létezik, középút alig. Egyrészt túlságosan érzelemvezérelt, ösztön lény vagyok rettentő amplitúdókkal, ami áldás és átok is egyben, másrészt pedig átalakuló művész mint egy kaméleon aki minden helyzethez tud alkalmazkodni (ha akar...).
Amilyen még vagyok: emberséges, igazságos, egyenes, makacs, önfejű, fegyelmezett, maximalista őrült, aki vagy teljes erőbedobással csinál valamit, vagy sehogy.
Ja, és véletlenek nincsenek...
Barátok...
Sokkal többen vannak mint általában egy embernek lenni szokott. Remélem nem véletlen... hahaha!
Akiket és amiket szeretek...
Laci, család, barátok, állatok (most nincs), utazás, filmek, zene, vagy csak egyszerűen punnyadás(általában ebből jut a legkevesebb…)
Pihenés, kikapcsolodás...
Tengerpart, de jöhet bármi...
Utazás...
Erdély, Olaszország, Csehország, Horvátország... az egész világ.
Mottó...
"...Az élet ízét csak a bolondok ismerik."
Filmek...
Rengeteg van: Szenvedélyek viharában, Maléna, Mici néni két élete, A csodálatos Baker fiúk, A gyönyőr rabjai stb.
Könyvek...
Sylvia Plath-Az üvebura, Émile Ajar-Elöttem az élet, Wass Albert-Magukrahagyottak, Paul Auster-Timbuktu stb.
Zene...
Elsősorban ROCK (Toto, Mr.Big, Richie Kotzen, Tina Turner, Janis Joplin, Bonnie Raitt, Amanda Marshall, Nickelback, Pink stb.), de minden műfajban vannak kedvenceim.
Színészek...
Jeff Bridges, Brad Pitt, Sean Penn, Michell Pfeiffer, Angelina Jolie, Juliett Lewis, Mikó István, Kerekes Éva, Kiss Manyi, és még sokan mások.
Kedvenc darabok...
Jaj ne, sok van... Imádok játszani, de imádom nézni is…”Szombat, vasárnap hétfő”, „A testőr”, „Kék, kék, kék”, „Imádom a feleségem” stb. Ha musical: „A 3 testőr”, Jekyll és Hyde”, „Chicago”stb.
Italok...
Pálinka, bor, gyümölcslevek.
Ételek...
Olasz konyha, de alapvetően mindent szeretek ami finom, és főleg nem nekem kell megcsinálni. Állatvédő vagyok, ezért majdnem teljesen vega…
Színek...
Fekete, fehér, és lassan barátkozom a többivel is...
A többi: Top secret
Aktuális és fontos:
A démon, aki bennem van – vadonatúj CD
X-Faktor…és szeretem is.

Források:

Nagy Feró önéletrajz


NAGYFERÓ ÉLETRAJZA

Nagy Feró Letenyén született 1946 január 14.-én, erdélyi menekültként. Tanulmányait a Kandó Kálmán Mûszaki Főiskolán fejezte be. 1963-tól 1970-ig a Richmond Heads majd a Zárvatermok tagja. Csuka Mónikával 1970-ben megalapítja a Beatrice zenekart, ami alakulásakor az egyetlen nõi beat-zenekar volt az országban. A kezdeti siker (Gyere kislány, gyere) ellenére nem úgy alakult a nõi Beatrice sorsa, ahogy azt képzelték.
Feró 1978-ban elindította ismét a Beatricét, amelynek a frontembere lett. Az újraalakult Beatrice rockzenét játszott, és nem tartozott a rendszer szolgálói közé. Nagy Feró útlevelét bevonják. A rendszer lehetetlenné teszi a zenekar mûködését. 1981-ben a zenészszervezetek is teljesen elhatárolódnak a Beatricétől – a vezetés kérésére. Ekkor feloszlik a zenekar.
Feró ekkor megalapítja az Õs-Bikini-t, amelynek 1981-től 1985-ig a frontembere, majd D. Nagy Lajos lép a helyére.
1985-tõl 1987-ig szólista. A Rock Színház Hair musical elõadásán Berger szerepét játsza. 1986-ban átdolgozza a Hamletet. Az Egyetemi színpadon mutatják be tíz napon keresztül.
1987-ben ismét újraalakítja a Beatrice zenekart. Ezután már sikeres lesz a zenekar, több dalukkal átírják a slágerlistákat.
1989-től a Garázs mûsorvezetője. A mûsor igyekezett összefogni a problémákkal küszködõ fiatalokat, továbbá lehetõséget nyújtott amatõr zenekaroknak a bemutatkozásra. Az adás rendkívül népszerû lesz, és 1989-ben Állami Díjjal tüntetik ki. 1992-ben fejezõdik be.
Feró ez idõ tájt a Musica Hungarica könnyûzenei fesztivál, majd a Rockkalapács munkatársa és műsorvezetõje. A Ford Farlaine kalandjai címû film szinkronhangja ("Eszem-faszom megáll").
1990-ben köztársasági elnök - jelölt. ("Szakad országnak szakadt elnököt!")
1992-tol a Magyar Rockszövetség társelnöke.
Feró a rendszerváltás után nem találja a helyét. A kezdeti liberális beállítottság után a jobboldal mellé áll. A Beatrice több felállását is a politikai ellentétek feszítik szét. Feró Miép-tag lesz, ekkor egyre több fellépést vállal a párt színeiben.
1994-ben Új Beatrice néven ismét összehozza a zenekarát, ám a régi közönség már nem tolerálja Feró új stílusát.
1999-ben szakít a Miép-pel és végérvényesen abbahagyja a politizálást.
Napjainkban Feró és zenekara egyre több helyre kap meghívást, és ismét rengetegen járnak a koncertekre.
2004-ben kiadja válogatássorozatának I. CD-jét Antológia címmel, melyet 2005-ben követ a folytatás.
2005-ben jelenik meg önéletrajzi könyve Boldog szép napok... címmel, melyben az 1978 és 1983 közti személyes élményeit írja le.
Az új évezred első évtizede sűrű koncerzetéssel telik, 2008-ban megvalósul a 30 éves Beatrice-buli a PeCsában. A koncertfelvétel 2009-ben megjelenik DVD-n.
2010 fontos év a zenekar és Feró pályafutásában. Az év elején Feró átszervezi a zenekart, ezzel új lendületet adva a Beatricének és saját magának. 2010 nyarán Ferót MTV Iconná választják, s egy nagyszabású koncerten ünneplik a siófoki Coke Club-ban, melyen fiatal(abb) zenekarok (pl. Kalapács, Copy Con, Depresszió, stb.) adnak elő Beatrice-feldolgozásokat. Ezévben jelenik meg a Nagy Feró Könyv, melyet Zoltán János írt, Oláh Tamás segítségével. 2010 második felében Feró mentorszerepet vállal az RTL Klub új zenei tehetségkutatója, az X-Faktor első szériájában - melyet mentoráltja, Vastag Csaba nyer meg.
2011 is jelentős a megfiatalodott Beatrice és Feró életében. Májusban megjelenik az új lendületet bemutató korong, Vidámság & Rock'n'Roll címmel...
Fõszerepei színpadon:
Laborc /Szörényi - Bródy „István, a király”/
Berger /Hair musical/
Hamlet /Rock-opera/
Önögész /Szörényi-Lezsák: Attila Isten kardja/
Fõszerepei filmen:
Ki beszél itt szerelemrõl?
Úgy érezte szabadon él (1979)
Töredék az életrõl
Pofonok völgye
István, a király
Céllövölde (1989)
A túlélés ára (1990)
Argó (2004)

X-faktor 2012



X-faktor 2012



Elkezdődött végre az X-faktor című tehetségkutató harmadik szériája. Ismét rekordszámú versenyző jelentkezett, hogy megvalósíthassák legnagyobb álmukat: énekesek szeretnének lenni.
    Idén is 4 neves, magyar sztár dönt a sorsukról. Név szerint: Nagy Feró, Ifj. Malek Miklós, Keresztes Ildikó és Geszti Péter.
    A Mentorok helycseréje mellett még egy újítást fedezhetünk fel a 2012-es X-faktorban: a smink szobát. Itt gyakorolhatnak egy utolsót a jelentkezők, rendbe hozhatják elfolyt sminkjüket, vagy kócos hajukat a nagy hajrá előtt.
    Az első válogatás egyik nagy meglepetése a vajas-lekváros kenyérért rajongó duó, a P.J.Z volt, akik első (és talán második) ránézésre lököttnek tűntek, mégis el tudták varázsolni a zsűrit Tűzön, vízen át című saját dalukkal. Kvaka Andrea produkciójánál is kikerekedett a zsűritagok szeme: a szerény lány az AC/DC egyik legnagyobb slágerével robbant be a színpadra. A 18 éves Csobot Adélt, modora ellenére, már most megszerette Magyarország.

Persze, nem juthatott tovább mindenki: volt,akinél nem lehetett eldönteni, hogy a hangja rosszabb, vagy a "koreográfiája"...
Tomor György például egészen alsónadrágig vetkőzött (a zsűri és a nézők nagy sajnálatára). Mégsem jutott tovább. Boda Ákosnak hiába van 7-8 zenekara, a hangja mégsem nyerte meg a Mentorokat.
Nagy Feró már most nem szűkölködött a beszólásokkal: sok önjelölt sztár szemébe mondta, hogy ne is álmodjanak énekesi karrierről.
Mindenki számára ismerős lehetett az idei X-faktor egyik jelentkezője: Barna Gergely, akivel a  2011-es tehetségkutatóban már találkozhattunk. Akkor továbbjutott, idén viszont nem hozott szerencsét Amy Winehouse száma.
Zámbó Jimmy fia, Krisztián is az RTL Klub tehetségkutatójától várja az igazi sikert. Meghatóan idézte meg édesapja szellemét a Bukott diák című számmal, melyet saját hangszerelésben adott elő. A zsűri könnybe lábadt szemmel nosztalgiázott a dal alatt és természetesen továbbjuttatta Zámbó Krisztiánt.



Az X-faktor válogatója jövő héten folytatódik, amikor újabb fantasztikus tehetségeket láthatnak a nézők, de mulatságos figurákból és keserves próbálkozásokból sem lesz hiány.